Qeveria e Kosovës do të investojë 30 mijë euro në shkollën shqipe “Naim Frashëri” në Bujanoc.

Lajmin e ka konfirmuar kryetari i komunës së Bujanocit, Shaip Kamberi, pas marrëveshjes së pranuar nga ministri i Financave të Kosovës, Bedri Hamza.

Këtë propozim e kishte bërë pasi kishte parë nga afër kushtet e mjerueshme të shkollës dhe nxënësve që shkojnë në këtë shkollë.

SHPËRNDAJE