Kryetari i Aleancës Kosova e Re, Behgjet Pacolli sot ka zhvilluar një tubim te perbashket me shqiptarë dhe gjerman në Frankfurt.

Siq raprton Agjencia e lajmeve “Persheva jonë” ne ekte  në këtë takim te biznesmenit kosovarë Pacoillit u diskutua për investimet e huaja dhe te dipasores per  zhvillimin ekonomik dhe punësimin në Kosovë.

Postimi i plotë: “Së bashku me bashkatdhetarët tanë në Frankfurt diskutuam sot për zhvillimin ekonomik dhe punësimin në Kosovë, si dhe për sipërmarrje dhe sukses. Mos të harrojmë se një pjesë e madhe e Diasporës tonë, ka një vullnet të madh për të investuar në Kosovë, por nuk gjenë përkrahje dhe motivim për këtë”,

SHPËRNDAJE