Neymar të dielën festoi 25-vjetorin e lindjes, teksa po kalon një karrierë fantastike, madje ka dhe shifra më të frikshme se Messi dhe Neymar në këtë mposhtë.

Ylli brazilian u transferua nga Santosi në moshën 17 vjeç dhe deri më tani ka shënuar 280 gola ndaj 279 të Messit në të njëjtën moshë, dhe Ronaldos i cili kishte shënuar vetëm 162 gola, raporton Albeu.

Neyamar ka shënuar më shumë pasi ka zhvilluar 468 ndeshje, ndërkohë që “pleshti” 410 në të njëjtën kohë. I çuditshëm ndërkohë është fakti që Neymar ende nuk ka mundur që të fitojë asnjë “Top të Artë”.

SHPËRNDAJE