Nesër prap do të kthehet pran spektatorëve të shumtë në tërë globin evenimenti më i rëndësishëm i futbollit në europë,”Liga e Kampionëve”,garë kjo e cila në këtë fazë në të cilën është ka filluar të jetë shumë e nxehtë madje në rrethin e rradhës pritet që “kupës t’i bie kapaku”

Real Madrid e mposhti në shtëpi Tottenhamin me rezultat të thell prej 4:0 dhe tashmë duket të jetë e sigurt se klubi mbretërorë do të prekë gjysmëfinalen pas shumë fitesh,ndërkohë që Barcelona e cila do të jetë kundërshtari i sajë i rradhës do ta ketë të lehtë në ndëshjen e kthimit edhe ajo sikur Reali,pasi që në Camp Nou gjithashtu ka fituar me rezultat diferenca e të cilit është katër gola 5:1.

Interi pritet të bëjë maksimmumin për tu rikthyer në lojë me Gjermanët të cilët “e lodhën” kampionin në stadiumin e tyhre,megjithëatë futbollistët por edhe traineri i Interit premtojnë spektakël dhe se nuk do të dorëzohen deri në vërshëllimën e fundit të referit,loja e parë ka përfunduar me rezultat 2:5
Ndëshke plotë emocione pritet edhe në Manchester ku United duhet të mbroj rezultatin e fituar në ndeshjen e parë në Londër prej 0:1,megjithëatë të gjithë ne i dime kualitetet e Chelseas dhe nuk duhet të befasohemi nga ndonjë rizgjuarje të skuadrës Londineze.

SHPËRNDAJE