Simbolin e shqiponjës dykrerëshe që prej ndeshjes Zvicër-Serbi e kanë bërë dhe po ebjene shume personalitete të ndryshme jo vetem nga sporti e kultura por edhe nga ata nga fushate e politikes dhe peropsnlaite boterore, për t’u solidarizuar dy futbollistëve dhe shqiptareve që përmes atij gjesti treguan dashurinë për atdheun e tyre. Simboli i shqiponjës dykrerëshe me duar e bene pos futbollistet e NATI-t Shaqirit,Lichtsteiner, Xhakes, Xhemaljit, Behramit edhe Papa, Kardashian, Clinton, Wolkeri, Dua Lipa, Ollbrajt, Rita Ora, Mesic, Grabar madhje edhe Miss Mali i Zi etj, shkruan agjencia e lajmeve “Presheva jonë”.

Image associéeSimboli i shqiponjës dykrerëshe që prej ndeshjes Shqiperi-Serbi dhe  Zvicër-Serbi duket se jane bere tash e jo vetem simbole kombëtare por edhe nderkombetare. Themi keshtu sepse jo vetem shiptaret pre edhe shume personalitete e yje boterore te kultures e sportit po perdorin tashme ket simbol simpatik te shqiptareve te”cilet e bejne me dëshire ose per t’u pershendetur, per te festuar apo per t’u solidarizuar me shqiptaret.

Résultat de recherche d'images pour "Simboli shqiponjës duart"Pasi atë e shfaqën në fushën e lojës Granit Xhaka dhe Xherdan Shaqiri, duke festuar golat ndaj Serbisë, shqiponja ka zbritur edhe tek të tjerët.

Rasti më i fundit është ai i birrës Luzerner, e cila simbolin e shqiponjës të bërë me duar e ka vendosur në paketimet e veta, njofton agjencia e lajmeve “Presheva Jonë” nga Zvicra

Poshtë një fotografie ku shihet paketimi i ri i kësaj birre është shkruar: “Jashtëzakonisht freskuese, si edhe përfaqësuesja jonë në futboll”.

Simbolin e shqiponjës dykrerëshe që prej ndeshjes Zvicër-Serbi e kanë bërë personalitete të ndryshme, për t’u dhënë mbështetje dy futbollistëve që përmes atij gjesti treguan dashurinë për vendin e tyre.

Résultat de recherche d'images pour "kardashian shqiponja"

Résultat de recherche d'images pour "shaqiri xhaka"

Résultat de recherche d'images pour "kardashian shqiponja"

Résultat de recherche d'images pour "kim kardashian shqiponja"

SHPËRNDAJE