Medvegjë, 13 prill  -Vizita e fundit e presidentit shqiptar Ilri Meta ne Medvegjë duket se po nxjerr frytetet e para.  Themi keshtu sepse flamuri shqiptar kuq e zi (2X5 m) prine prane dy flamujve, atij serbe dhe te BE-së, njofton agjencia e lajmeve “Presheva Jonë” e cila sjelle edhe nje foto.

Flamuri i madh shqiptar valone pikerisht ne pranë rrugës qe shpien drejt fshatit Tupallë, fshat ky qe ju fali shqiptareve akademikun Idriz Ajetin dhe Jim Xhemen nje biznesmen dhe veprimtar i shquar shqiptare ne SHBA i cili shume dyer ka hapur ne Shtepine e Badhe ne Uashington ne favor te ceshjes kombëtare. 

Résultat de recherche d'images pour "albanska zastava medvedja opale"

 

SHPËRNDAJE