Mbremë eshte pare nje tribune ne nje televizion kosovare (KTV) te drejtuar nga Adriatit Kelmendi ku u tregua marifetlleku i “preshevalive” qe haheshin sie qente mes veti per karrige duke akuzuar njeri tjetrin, njofton agjencia e lajmeve “Presheva Jonë”

 

Naser  Haziri: Presheva ka nevojë për Kosovën e Shqipërinë

Derisa Shqiperim Arifi nga APN i drejtohej me gisht Naser Hazirin dhe Ardita Sinanit me fjalet se “ju te PVD ne krye me Riza Halimin  jeni te lidhur me Beogradin dhe per 27 vite rresht nuk kane bere asgje me deputetet e juaj per sy e faqe ne Beogras..” apo “ju keni puneusaar fmaikljet e juaj..”  Naser Haziti dhe Ardita Sinani leshnjuan nej beresheri akzuash kunde rldierti te APN-së Arifit.  Kje fundit i drejtohej po ashtu me gisht Sqhiperim Arifit me fjalët “ti Shqiperim je i lidhur me Beogradin dhe Vucic ka qajtur per ty..”

 

Shqiperim Arifi: Nëse nuk e qeli kufirn Miratoc-Llojan  jap dorëheqje!

Shqiperim Arifi: Ceshtja e hapjese se kufiri Miratoc-Lloje ka qen nje tem ee stërngarukuar dhe une do ta hapi ate se shpjejti. Nese nuk e qeli kufirin Miratoc-Llojan une jap doreheqje. Haziri: Prej nga jep dorëheqje?, ti ashtu-keshtu ke dhënë?!.. Shqiperim Arifi: Hej ti Naser mos e perzij ktu shume muhabetin!..

Naser Haziri: Nuk po ndalim te kufiri se e di se sben gje aty, por tek uji dhe Moravica..Mund te me thuash cfare kuadro ke aty profesionale ?

Shqiperim Arifi: Naser bre, kukuu bre, edhe ti po ma thue ket a? Phaaaa.. A bon ti me më kallxue nga familja jote ke nuk e ke punesuar e ke me lehte sepse ke shume ata tjeret e punesuar. Ti po don me u hanger me fjale, me programe apo me kualifike.. Une jam dorëheqje nese nuk e hapi kufiri Miratoc-Llojan

Naser Haziri: Sa i perket kufijve ti smundesh me e hapur, se seshte qeshjte komunave por nderkombetare dhe ceshje mes dy shteteve Serbise dhe Maqedonise. Tha se do te japesh dorheqje, nuk di cka kush do te japesh doreheqje, ti ashtu kështu o Shqiperim ke dhene doreheqje..

Sipas z. Haziir nga UDSH përfshirja e Kosovës dhe Shqipërisë shihet si domosdoshmëri në Luginën e Preshevës, kjo për të ndaluar ndërhyrjen e Serbisë

Naser Haziri, kandidat për të parin e Preshevës nga radhët e UDSH-së ka thënë në Rubikon të KTV-së se vendi nuk ka nevojë për aq shumë parti po për plane konkrete për përmirësimin e jetës atje.

“Na është dashtë të marrim mësim nga serbët në Kosovë tash… Duhet më pak të kemi subjekte politike dhe më shumë unifikim qëndrimeve tona për avansimin tonë dhe për jetë më të mirë të qytetarëve të Preshevës”, ka thënë ai.

Sipas tij çështje me interes të përgjithshëm kontrat të qytetarëvë të Luginës së Preshevës duhet të vendos Shqipëria e Kosovë e në asnjë mënyrë Serbia.

SHPËRNDAJE