Ardita Sinani: Ne do ta luftojme misionin tend te dyshimite. Ti Shqiprim Arifi je i panjohur per shqiptaret. Je ne bashkepunim me shtetin serb dhe nga ta ke mbeshtetjen. Pas venies së flamujve tane kombëtare pse thirre policise serbe t’i heq ata o djal?. Raportet, kontaktet e mira me BIA kush po i ka?

 

Shqiperim Arifi: PVD e juaj me gjtihe shefin e juaj Rizën jeni te lidhur me Beogradin

Mbremë eshte pare nje tribune në një televizion kosovare te drejtuar nga Adriatit Kelmendi ku u tregua marifetlleku i “preshevalive” qe haheshin si qente mes veti per karrige duke akuzuar njeri tjetrin.

Derisa Shqiperim Arifi nga APN  i drejtohej Ardita Sinanit me fjalet se “ju te PVD ne krye me Riza Hlimin  jeni te lidhur me Beogradin dhe per 27 viten nuk kane bere asgje me depotete e juaj per sy e faqe ne Beogrda..”,  Ardita Sinani i drejtohet me gisht lideri tr APN-së me fjlaët “ti Shqiperim je i lidhur me Beogradin dhe Vucic ka qajtur per ty..”

 

Ardita Sinani: Ne nje dokument per plan aksional ku Kosova eshte shkruar si “Kosovo i Metohija” figuron nenshkrimi i Shqiperim Arifit

Ardita Sinani: Ne Presheve ska parti te reja dhe te vjetra..Por ka njerez me vlere, me pervoje qe shkojne vijne por ka edhe te rinje qe pasurojne partine tone. Por kemi parti te reja qe sak lidhje me politike dhe mund te mos kene vlere. Ky njeri eshte i dyshimte dhe dihen lidhjet Shqiprimit me Beogradin takimet fshehta me autoritetet serbe njefare Gjulliqi ne Vranje, Surdolice e Nish deri ne Beograd.

Adriatik Kelemendi: Shqiperim mund te na thoni cka behet fjale ketu pse shiptaret ju akuzojne per lidhje te ngushta me Beogradin, bashkepunimin me Gjulliqin, kontrabandimin etj ?

Shqiperim Arifi: Ardita duhet te flasesh me fakte e jo ma fjalet e kafeneve apo fb

Ardita Sinani: Fakte kemi sa te duash. Deshmi me e mire eshte nenshkrimi juaj ne dokumente ku ben fjale per kete nje te ashtuqujatur plan aksional ne nje dokument ku Kosova eshte shkruar si “Kosovo i Metohija”. Shkojm me tutje, me trego Shqiperim qka ke kryer apo sa dite shkoll i ke ? sepse ne mesin e shqiptareve ne Presheve je i panjohur?

 

Shqiperim Arifi: Ardite mori cka ke kryer ti me trego se pari..

 

Ardita Sinani: Ne do ta luftojme misionin tend te dyshimite. Pse e thirre polices serbe me i hequr flamujt kombëtar

Ardita Sinani: Jam profesoreshe ne SHM Skenderbeu. Kam te mbaruar Faklultetin Ekonomik dega e Menaxhim dhe informatik ne Universitetin e Kosovës. Po ti Shqiprim cka ke kryer se nuk dime gje per ty je shume anonim ne mesin tone?

Shqiperim Arifi: Si je pranuar ne pune, a ke pas konkurs? Ne skemi ardhur ketu me tregu se cka kemi kryer. Mos na kallxo ketu fantazija. Ne PVD ka kuadro te vjeteruara qe 27 vjet skane bere gjë per komunen. Degjo Adriatk kjo Ardita s eshte personi qe drejton partine as komunen. Muajve te fundit 24 ore e ke pas qat kryetari pal te PVD-së ne zyre bashke me Arditen.

Ardita Sinani: Hyrja e serbeve ne kuvednin e Presheves eshte mertie e koalicioninit te perkohshme mes Alteranatives se juve Shqiperim dhe SNS se Vucicit. Ne do ta luftojme misionin tend te dyshimite. Je i panjohur per shqiptaret, je ne bashkepunim me shtetin serb dhe nga ta ke mbeshtetjen. Per pas vienies së flamujve tane kombëtare thirre policise serbe o djal?. Raportet, kontaktet e mira me BIA kush po i ka? Te thash se per ne je i panjohur dhe i deshmite dhe mund te shkosh andej nga ke ardhur ne Gjermani.

 

Shqiperim Arifi: Mo bre, kjo Ardita rrence, shpifese dhe prape del dyftyrese.. Po me dhimbesh, po me vjen gjynah se je e manipuluar.

Ardita Sinani: Auuuuu

Sami Aliu: Debati mes Ardsitesd eh Sqhiperimit u teprua me ekto sulme e kunderakuza. Deabti duhej te perqendrohej ne prblemet reale qe preokupojne qytetaret e Preshevës. E them me keqardhje se spektri politik ne Presheve eshte i coptuar. Dhe ky mosunifikim per shtati po i shkon Serbisë. Une e kuptoj se si Ardita dhe Shqiperimi pretendojne te jen kryetar komune dhe nuk jane ne gjendje te mbajne veten ne nje debat, te jene me serioz para qytetareve tane te cilet po na shikojne ne keto momente.

Per fund, nëse, lideri i PDSH-së Ragmi Mustafa akuzoi se fundit Shqiperim Arifin qe paska ndersyer policine serbe per heqjen e flamujve dhe nese kjo Ardita Sinani mbreme ne nje televizion kosovar ne nje debat te drejtuar Adriatik Kelmendi akuzoi Shqiperim Arifin per lidhje te ngushta me Beogradin dhe BIA-n, atëhere vertete mund te thuhet se nuk eshte dicka ne rreguil me kete djal qe drejton APN-në qe i shkojne  e mbrapa disa njerez per iks interesash.

SHPËRNDAJE