Tiranë, 2 nentor -Ish-ambasadori i Hashim Thacit ne Zvicër Naim Malaj i njohor ne mediat shqiptare dhe zvicerane me nje ser aferash, duket se ka lakmuar tash profesionin e gazetarit, përkunder asaj qe dikur ishte ambasador.

Për ta mbajtur ende emrin e tij ne media ai ka nisur te shkruaj në agjencine e lajmeve ATSH ketu ne Tiranë te cilen e drejton balldezka e tij drejtoresha e ATSH-së, Armela Krasniqi e cila dite me pare u pa ne Boegrad ne nje konference me koleget serbe te Tanjug-ut, njofton gazetari ynë nga Tirana.

Naim Malaj dhe Armela Krasniqi tashme edhe kolege edhe balldezk edhe burre i motres i pari nje mik i Hashim Thacit e dyta mikeshe e Edi Ramës. Me cfare kriteresh ai mundë te jete pranuar “gazetar” ne ATSH, me diplome te fakulteti te gazetarise?, me pagese apo pa pagese, apo për emer?.., vetem balldezka e tij Armela mund ta dije kete?!.

 

 

SHPËRNDAJE