“Te mbashe hotel don te thote per cdo dite te besh dasëm nga 200 apo 300 “krushq” apo te organizosh per cdo dite kongrese apo samite ndekrombëatre. E bera ket krahasim sepse ketu ne hotelin tone ashtu ndodh thuajse per cdo dite prit e percjell. Ne fillim mysafiret vijne si turiste, kur te ndahan, na felenderojne shume dhe mbetemi miq dhe kliente besnik. E tera kjo eshte sukses dhe rezlutat pritja nga ana e personelit tone dhe kushtet e hotleut qe ju ofron. Ne per keto gjera jemi te perpiket dhe mundohemi ta bejme maksimumin per klientet tane sepse ata jane nuk ajne vetem shqiptare por edhe mysafire nga komunitetet tjare evropiane dhe nga mbare bota, prandaj edhe hoteli yne quhet Hotel Intenational meqe këtu zhvillohen edhe konferenca me karakter kombetar dhe nderkombëtar.. ” thote fillimisht për agjencine e lajmeve “Presheva Jonë” Bajram Krasniqi, patron i Hotel International Prishtina.

 

Bajram Krasniqi pas 30 vitesh në Zvicër sjell në Prishtinë modelin e hotelierisë dhe gastronomisë evropiane

Résultat de recherche d'images pour "Bajram Krasniqi hotel"HOTEL INTERNATIONAL PRISHTINA & SPA është i vendosur në lagjen Veternik, me një pamje të mrekullueshme të Prishtinës. Hoteli International Prishtina gjendet ne periferi te kryeqytetit te Kosovës ne Veternik, nje mjedis me ajer te paster dhe pa zhurme, ne fakt pak zhurme po, ajo e cicerrimave te zogjëve. Fjale të mira kane pasur ede zyrtaret e nga Oda e Afarizmit të Kosovës u mirëpriten në takim nga pronari i Hotel International Prishtina & SPA, Bajram Krasniqi. Zyrtarja Mirjeta Shala ka thjense s eHotlei Internacional Prisjhtina duhet te jete shembull edhe per hotelet tjera ne Prishtine dhe Kosovë, shkruan agjencia e lajmeve “Presheva Jonë”

 

HOTEL INTERNATIONAL PRISHTINA & SPA hotel me modern dhe me luksoz ne Prishtinë, ku punohet dhe shërbehet sipas standardeve zvicerane, meqe edhe patroni Bajram Krasniqi eshte zviceran

Diten kur vizituam Hotelin ne fjalë ishe plote mysafire, mezi gjeti pak kohe per ne, per nje inetrvsite Bajram Krasniqi. Patroni i Hotelit z.Krasniqi eshte nje kauder zviceran, nga nje vend te njohur nga hoteleria dhe gastronomia i cli pas 30 vitesh pervoje ne gastronomi ka transferuar kete tradite, kulture dhe dicipline pune edhe ne vendilindjen e tij ne Kosovë, permes hotelit Internatonal Prishtina.

Si mysafirët që vijnë gjatë javës, ashtu edhe ata që vijnë në fundjavë, do të të magjepsen nga ambienti i pashoq i këtij hoteli modern të stilit Europian.

Résultat de recherche d'images pour "Hotel International Prishtina & Spa"Hyrja në dhomat apo suitat e Hotel International Prishtina & Spa të jep instiktivisht ndjenjen e një vendi mikpritës të vërtetë. Këtu mysafirët mund të përfitojnë nga të gjitha shërbimet duke i shijuar ato në privatësi të plotë: Ne jemi gjithmonë të gatëshëm t’u shërbejmë mysafirëve tonë kur ata dëshirojnë atë.

Restoranti ynë La Rotisserie ofron një pamje të mrekullueshme mbi Prishtinën, ku ju mund të gjeni një kuzhinë franceze te rafinuar me prodhime deti. Sigurisht, gjithashtu mund të gjeni një menu degustacioni, ku do të ndiheni te relaksuar me partnerët tuaj.

Résultat de recherche d'images pour "Hotel International Prishtina & Spa"“La Rotisserie” ofron një menu të verërave vendore, italiane dhe franceze. Gjithashtu ketu mund ta shijoni Champagne-n e cilësisë së lartë. Pamja e restorantit ofron një mjedis te artit franqez.

Me 550 metra katrore SPA qendra jonë ju ofron një relaks të paharrueshëm. Është i kompletuar me një Pishinë me një gjatësi prej 16 metra , Jaccuzzi, Saune, Fitnes dhe masazh. Gjatë qëndrimit tuaj mund të shërbeheni me pije të ndryshme si kafe, minerale dhe kokteje.

Image associéeHIP është një kompleks me një pamje të bukur mbi Prishtinën, ku ju mund të qëndroni për një pushim të mrekullueshme. Një oazë e vërtetë që ju ofron dy restorante me ushqime franceze, italiane dhe tradicionale. Një takim, seminar, Hotel International Prishtina ju ofron gjithçka që ju nevojitet për të. Ne kemi 3 salla me funksion për të akomoduar nga 40 deri në 300 njerëz. Ne kemi të gjithë infrastrukturën teknike për të përmbushur nevojat tuaja specifike.

Ju dëshironi për të plotësuar një takim me një drekë të biznesit ose një riche aperitiv, ne ju ofrojmë restorantet tona në dispozicion. Në atmosferën e një hoteli të madh, çdo ngjarje që e organizoni tek ne do të jetë e suksesshme. Sales managjeri ynë me përvojë, me kënaqësi pret kontaktin tuaj dhe kujdesin në bashkëpunim të ngushtë me ju.

REZERVIMI:
Ju lutemi kontaktoni stafin tone ne tel ose ne emial
+383 38 600 222
[email protected]

Mirësevini, ADRESSA:

RR. SHKUPI, VETERNIK

1000 PRISHTINË

SHPËRNDAJE