Kryetari i Partise Demokratike, z. Nagip Arifi i cili morri pjese ne tubimin e hapjes se fushates parazgjedhore te PD- Dega ne Presheve dhe ka folur para te pranishmeve duke iu elaboruar punet te cilat PD i ka realizuar me sukses gjate mandatit si kryetar ne Bujanoc duke premtuar se edhe me fuqishem ky subjekt do te punoj ne Presheve.

z. Arifi duke folur per kundershtaret politike te PD ne Presheve ka thene se nuk duhet lejuar politikat e demshme per shqiptaret e Presheves ku ne Beograd paraqiten te urte, e ne Prishtine patriota e me ciftelia.

Kryetari Arifi i ka ftuar qytetaret e Presheves e ne veqanti votuesit e PD qe kesaj rradhe te votojne te qete dhe duke iu shmangur konflikteve.

 

SHPËRNDAJE