Deputetja e PDK-së, Ganimete Musliu ka reaguar ashpër ndaj deklarateve të deputetes së VV-së, Fitore Pacolli lidhur me shërimin jashtë vendit të nënës së ish-kryeministrit Haradinaj.Me anë të një postimi në Facebook, Musliu është shprehur se qytetarët e Kosovës duhet të jenë të barabartë, dhe në këtë kontekst sipas saj Pacolli s’mund të jetë e barabartë me nënën e Haradinajt që dha pesë dëshmorë për Kosovën

Postimi i Musliut:

S’është e drejtë Nëna Ramush Haradinajt me i fale 5 djem per Lirine e Kosovës e Nëna e Fitore Pacollit asnjë. Nuk ka barazi këtu. Qytetaret duhen te jene te barabart. Keshtu do te ishe teoria e konceptit te barazise sipas Fitore Pacollit. TURP Fitore!

Lavdi per jete e mot Heroit Shkelzen Haradinajt qe ra heroikisht me 16 prill 1999 Lavdi Familjes Haradinaj

SHPËRNDAJE