(AIK-Presheva Jone)

Pas dëmtimit të “El Pipitas” reali I madridit ka mungesa të theksuara në sulm dhe rrethë kësaj trajneri I “Los Blancos” ka vendosur që sa më shpejt të gjejë një zgjidhje.

 

Pas shumë emrave të cilët po sille vërdall rrethë sulmit të realit,së fundmi përmendet edhe sulmuesi Spanjoll I Atletikos së Bilbaos Lorente.

Mourinho i ka kërkuar dyshes Valdano e Perez sjelljen e një sulmuesi e që në këtë rast mund të jetë edhe bomberi I Bilbaos.

Ai është I vetëdijshëm se si do të ndikoj kjo blerje në arkat e klubit por,”Special One” mendon se ekziston mundësia e blerjes me këste dhe ky problem nuk duhet të merret serioz.

Lorente kushton rreth 35 mln,

SHPËRNDAJE