(AIK-Presheva Jone)

Megjithëse ishin ngritur disa zëra se disa prej futbollistëve të realit do të largohen gjatë këtij afati kalimtar,Mourinho ka deklaruar se shitje nuk do të ketë.

 

Ditë më parë mediat spanjolle spekulonin se mund të largohen futbollistë si Diarra,Lass apo Garay mirëpo,nga traineri madrilène janë hedhur poshtë të gjitha spekulimet.

 

 

“Jemi një grup mjaft I mirë prej 25 futbollistësh dhe unë kam besim të plotë tek ata,ka mjaftë prej atyre që nuk kanë pasur minutat e mjaftueshme,por kjo nuk do të thotë se ata nuk kanë vlera,do të vijë koha edhe për ta,madje së shpejti. Ne kemi nisur sezonin me 25 dhe ashtu do ta përfundojmë,në përjashtim të Higuain pa të cilin do të mbetemi 24” ka përfunduar “Special One”

SHPËRNDAJE