Milan tashmë ka filluar të bëj difernecën me skuadrat tjera të komapionatit Italian. Këtë gjë e ka arritur edhe në përballjen me skuadrën e Lecces e cila është mundur me rezultatin 2-0. Ndërsa sulmuesi kryesor i kësaj skuadre Zlatan Ibrahimovic ka shënuar sërish duke e çuar në 19 numrin e golave të shënuar në këtë sezon.

Goli i parë është shënuar nga Nocerino në minutën e 7-të të pjesës së parë. Me një lojë të zotëruar nga skuadra e Milanit pjesa e parë është mbyllur me këtë rezultat. Ndërsa në pjesën e dytë ai nuk mund të rrinte pa shënuar duke e çuar topin në rrjetë në gjysmën e pjesës së dytë. Me pikët e fituara në këtë ndeshje thellohet diferenca me skuadrën e Juventusit e cila e ndjek atë.