Zuirch/FIFA, 22 qershor  -Ndeshja e sotme mes Zvicres dhe Serbisë qe do te zhvillohet sont ne oren 20:00 ne Kaliningrad po zgjon nje intresim te jashtezakshem ne ne Zvicer dhe Serbi por edhe ne mbare Evropën dhe Rusi.

Madje mediat nga vedi ngjajes, Kalinigradi si dhe Zvcra e Serbia madhe edhe emsiat nga Prishtina e Beogradi kane parlajmeruar ndeshje te nxehte, cka nuk do te mungojne as provikimet.

Mu per kete agjencia e lajemeev “Presheva Jonë” ne Zvicer ka kontaktuar zyrën e presdientit te FIFA-s Gianni Infantino nga te cilet eshte leshuar nje mesazh drejttuar tifozeve për ndeshjen e sontme Zvicra-Serbia e cila ndeshja po pritet me nje entuziazem te madh jo vetëm nga tifozet zviceran e serbe por edhe shqiptare për shkak asaj se ne ekipin e NATI-s gjysma e lojtarve do te jene futbollisht shqiptare, shtetas zviceran, cka jo rastzesisht mediat shioptare dhe ato zvicerane ne shaka shkruajne se sonte zhvillohet ndeshja “Shqiperia” -Serbia, ka shkruar agjencia e lajmeve “Presheva Jonë” nga selia e FIFA-s

“Duhet kuptuar se futbolli eshte futboll e sporti eshte sport dhe asgje tjeter e hiq e me hiq politikë. Prandja ftojme tifozet e gjitha paleve te permbahen emocineve te fitores apo humbjes. Kerkojme loje te ndershme, fer, kurse nga tifozet qetesi dhe pa provokime qe ndeshja të kaloje mire, pa incidente..” thuhet ne mesazhin e FIFA-s me seli ne Zuirch, trasnmeton agejcnia e lajmeve “Presheva Jonë”

SHPËRNDAJE