Résultat de recherche d'images pour "protesti protiv predsednika Aleksandra Vučića"“Policia është në ndërtesën e Kuvendit dhe nuk lejon deputetët të lëvizin lirshëm,” tha Bozovic. Predsedbnik Serbia Aleksandar Vucic pranoi se gjatë protestës së sotme do të jetë në vendin tuaj të punës.

Ne kohen kur ne Beograd dhe Serbi po vlojne proetsta gjtihpopllore kunder qeverise dhe rpesidneit serb, mediat serbe te njohur pro Vucicit po spekulojn duke bere fushate gjoja mediat kosovare po përkrahin Jeremiqin apo Obradonovicin?!

Në Serbi, filloi protestat janë shpallur si mbledhja më e madhe pas marshime proteste që janë mbajtur për disa muaj kundër presidentit Aleksandar Vucic. Aleanca për Serbinë, si organizator i protestës, i bëri thirrje qytetarëve nga i gjithë vendi që do të vijnë së bashku sot.

“Mediat tona qofte a ne Kosovë apo Shqipëri, nuK ia ja dien fort as per zgjehdjet as kush fiton ne Serbi aq me teper per linde

rër me vic-a. Po, do perkrahnin nese do ishte ndinje kandidat shqiptare nga Presheva për president te Serbisë..” kane thene koleget, perfaqesuies te mediave shqiptare nga Prishtina dhe Tirana për agjencin e lajmeve “Presheva Jonë”

Ne fakt nga Lugina e Presheves asnje lider nuk eshte klandita serioz për te qen ene listne pe rpresident te Serise meqe te gjithe duken se jane pro-serbe. Sikur te ishte gjallë lideret dhe veprimtaret e shquar te Lugines Jonuz Musliu apo komandanti i UCPMB-se Ridvan Qazimi ndohsta do te ijhsin prorpozuar nga shqiptaret per president te Serbisë qe do te perfaqeosnin 300 mije shiptare ne kete vend.

“Media shqiptare mbeshtesim Gjilasin, Jeremiq dhe Obradovicin” (“Albanski mediji podrzali Dialas, Jeremic i Obrdadovica. Prećutali da se pojavio daleko manji broj ljudi od najavljenog!”) eshte ky titulli i mediave serb pro Vucict,  propagande kjo me porosi, me qellim t ju hedhet pluhur syve popullit serbe se gjoja “shqiptaret i duan armiqte e Vucict” ?!, thuhet ne nje analize te agjencise se lajmeve “Presheva Jonë”

Mediat e Vucicit ne kete loje , fushate pos shqiptareve fusin edhe Zagrebin? (“Nakon Zagreba i Albanci dali medijsku podršku svojim favoritima na srpskoj političkoj sceni Draganu Đilasu, Bošku Obradoviću i Vuku Jeremiću”)

SHPËRNDAJE