Bruksel, 7 maj -Përfaqësuesi i Lartë i BE Maja Koçijançiç ka reaguar pas deklaratës së Sekretarit të Përgjithshëm të Presidentit të Serbisë, Nikola Selakoviç

Sekretari i Përgjithshëm i Presidentit të Serbisë, Nikola Selakoviç besonte se sot ose nesër do të dihet data e re e vazhdimit të dialogut ndërmjet Beogradit dhe Prishtinës.

Ai bile per RTS ishte shrpehur se “Unë jam i bindur se sot, ndoshta nesër, do të marrim një datë të re për takimin në Bruksel”

Ndryshe Përfaqësuesi i Lartë e BE-së znj.Maya Kocijancic duke demantuar autoritet e Beogradit sot ka thene për agjencine e lajmeve “Presheva Jonë” se “nuk ka data për vazhdimin e dialogut Tahic-Vucic,  takimi teknik nuk ishte planifikuar..”

 

SHPËRNDAJE