Résultat de recherche d'images pour "Ubio pa zapalio"Medvegjë, 26 shkrut  -Në orët e hershme të mëngjesit të këtij viti, në një fshat pranë Medvegjës, ju eshte marrur jeta e një burri pesëdhjetë e dy vjeçar i cli pasi ihste vrare, atij ju kishte dhen flaka, njfotn agjencia e lajmeve “Presheva Jonë” duke ju referuar autoriteteve lokale.

Anëtarët e Ministrisë së Punëve të Brendshme në Leskovc arrestuan P.C (42) lidur me kete nga rajoni i Medvegjës, për shkak të dyshimit se ai kreu krimin e vrasjes.

Meoshet se vrasësi ishte në dashuri me motrën e viktimës, dhe siç thonë vendasit, ai ishte i pasur. Sipas urdhrit të Zëvendës Prokurorit, i dyshuari mbahet në paraburgim deri në 48 orë dhe do të dërgohet në Prokurorinë e Leskocit me akuza penale.

SHPËRNDAJE