Sulmuesi italian, Mario Balotelli, ka deklaruar se është duke përjetuar momentet më të mira të jetës së tij. Ai ka thënë se mezi pret të luajë në finale për të mposhtur spanjollët..“Shpresoj që e diela të jetë edhe më e bukur se nata gjysmëfinale. Nuk ka rëndësi nëse unë luaj mirë apo keq në finale, rëndësi ka fitorja. Mamaja është në moshë të thyer dhe bëri sakrificën për të ardhur në stadium. Të dielën do të vijë edhe babai kështu që shpresoj të bëj 4 gola dhe jo 2. Cassano më dha një asist fantastik, vetëm ai di të bëjë gjëra të tilla. Pres që të mposhtim kampionin dhe të shpallemi ne më të mirët e Evropës”, ka thënë sulmuesi më kontrovers në “Euro 2012”.BS.

SHPËRNDAJE