Prishtinë,  9 shtator -Me 61 për, asnjë kundër dhe një abstenim, Ramush Haradinaj është zgjedhur kryeministër i ri i Kosovës. Vota e popullit e zgjedh Ramush Haradinajn kryeministër të ri të Kosovës. Haradinaj, per te dyten here emerohet kryminister Kosoves ne eprkrahje te Rugoves dhe UCK-së edhe pse Beogradi ka shprehur i pakenqur me gjeneralin, njofton agjencia e lajmeve “Persheva Jonë”

Te kutjojme se vetem 24 ore me pare ministri serb Vulin në Bujanoc tha se “Haradinaj nuk mund të jet bashkëbisedues i ynë. Ai nuk ja don të mirën as serbëve e as Serbisë!”.

Kuvendi në mungesë të deputetëve të LDK-së, VV-së dhe Alternativës, të cilat lëshuan sallën, ka votuar pro kabinetit qeverita

SHPËRNDAJE