Foto I.M.Leskovc, 10 shtator  -Biznismen A. M. (32) u ekzekutua në një shpërthim zjarri dhe një mjet shpërtheu plotësisht në Leskovac. Ngjarja ka ndodhur sot rreth orës 21:00 në ne te cilin sulm të armatosur thuhet se janë shkarkuar 16 plumba, njfotn agencia e lajmeve “Presheva Jonë” duke ju referuar burimeve te policise

Mesohet se një burrë rreth 30 vjeç, u vra në një sulm të armatosur që ka ndodhur sonte pas darke (diel) në rrugë në qendër të kryengritjes se Toplickes ne qender te  Leskovcit. Sipa snkftimeve jozyrtare behet fjale per A.M. paa baneses se tij ne veturen “Alfa Romeo”

Të shtëna armësh janë dëgjuar njëri pas tjetrit, shumë shpejt, megjithatë, spekuluar se i riu i mbushur me breshëri, por nuk e përjashton mundësinë që disa nga rastet fishek të gjetura në vendin e ngjarjes shkarkua nga armë e një njeriu të vrarë që mbrojti veten. Arma e tij gjoja u gjet afer makinës.

Policia menjëherë e bllokoi qasjen në vendin e vrasjes, ku për orë të tëra pas kësaj u zhvillua hetimi i autoriteteve. Informacioni zyrtar për tani nuk ka, por besohet të jetë një i ri i cili shkon në një biznesmen kontrovers, u vra në të ashtuquajturën pritë, por tani për tani askush nuk mund të tregojnë për motivin e krimit.

 

 

SHPËRNDAJE