Foto Tanjug/Edib TahirovićNovi Pazar, 7 shtator  -Ështe qelluar me arme zjarri polci serb Dragan C. (30) rreth ores 21 në rrugën Stefan Nemanje në Novi Pazar, njfton agjencia  e lajmeve “Presheva jopnë” duke ju referuar burimeve te MUP-it.

Sipas burimeve te njejta, i palgosuri eshte një oficer i policie i cili eshet qëlluar deri sa ishte në një patrullë (para kafenese) të rregullt me kolegun e tij. Polici i plagosur, i cili gjendej para një kafene, u transferua urgjent në spital nga qytetarët. Policia ka arritur shpejt në vendin e ngjarjes dhe po zhvillon nhetimet intensive. Identiteti i sulmuesit edne është i panjohur dhe një kërkim i gjerë i policisë është në progres.

Policia mori një plumb plagë në stomak dhe nuk ështe i kërcënuar nga jeta, por aktualisht është në operacion.

Ndryshe, në vendin ku ky polic ishte plagosur disa javë më parë, ne njëjtën kohe të mbrëmjes kishte ndodhur një aksident në të cilin një i ri u vra ndërsa një burrë tjetër u plagos.

SHPËRNDAJE