goldiiddPreshevë, 25 maj  -Sikur Beogradi ashtu edhe Alma Lama duke ts epo mabjne fjalën te padisin me gjobe koengatrin e njohur shqiptare si nacionalist dhe patriot i cili po trondite krimenelet serbe dhe vranë shqiptare si dhe nentoken e krimit ne Kosove me  spotet e tij te fundit qe bene BUM ne ballkan, njfton agjencia  e lajmeve “Presheva Jonë” duke shtuar se dhe per cudi sikur Beogradi edhe deputetaja kosovare kërojne gjobe me njejten shume prej 100 mije euro, per te denuar Gold AG prej gjykatave serbe kengtarin shqiptar.

aggalabaaDeputetja e LDK-së Alma Lama ka folur në emisionin Ora e Fundit në Klan Kosova për çështjen e padisë gjyqësore ndaj reperit Arian Agushi i njohur si Gold Ag. Ajo e pranoi se ka kërkuar dëmshpërblim financiar për ofendimin që thotë se i është bërë në këngën
‘Shqiptari 2’ Zonja Lama deklaroi se shifra e parave që kërkon rritet me rritjen e klikimeve në Youtube. Këngetari shqiptari Gold Ag s ehste n’zor vetem prej Alma lames por edhe nga drejtësia e Beogradit e cila ka nisur hetimet ndaj reperit preshevar Gold AG per shkak se ai i thuri lavde ndaj vrasësve tanë, «krimineleve. Terristeve, shiptare qe vrane bijte tane me te mirë.. » transmon agjencia e lajmeve “Presheva jonë” tetsin nga akuzat serbe qe e japn mdiat e Beogradit.
Hetimi i videos anti serbe” (“Istraga zbog antisrpskog spota”) është titulli i mediave serbe që bën fjalë për reperin nga Presheva Arian Agushi (28 vjeç), i njohur si Gold AG i cili me spotin e tij të fundit të këngës “Pushka e Lirisë”, ka pushtuar faqet e gazetave serbe.
Gjykata e Larte serbe për krime në teknologji dhe kibernetike ka nisur hetime kundër reperit të njohur. Prokurori serb Branko Stamenkoviç deklaroi se “Prokuroria ka reaguar menjëherë pasi ky spot është paraqitur në rrjetet sociale. Për këtë kemi marrë të gjitha masat e mundshme me fakte kundër kësaj video dhe autorit”, trasnmetojn “Presheva Jonë”
Sipas tij “për shkak të hetimeve, nuk mund të them se çfarë masash operative janë ndërrmarë.

SHPËRNDAJE