poldrogaaHagë, 16 shtator  -Tridhjetë persona janë arrestuar sot per te kapur 15 tone droge (20 milionë €), njofton agjencia e lajmeve “Presheva jon¨” duke ju referuar burimeve te Europolit ne Hagë

Policia  gjermane ne bashkepunim me policine serbe  ka arrestuat 30 persona të dyshuar se i përkasin një rrjet të gjerë të trafikut të drogës.

polrodorrfg

Operacioni çoi në dorë mbi 303 kilogramë kokainë, 106 kilogramë hashash dhe 96 kilogramë marihuanë. Policia ka konfiskuar edhe armë dhe para pas më shumë se 13 muaj hetimesh.

 

Të dyshuarit u arrestuan në Kroaci, Gjermani dhe Serbi dhe janë përveç 21 personave të tjerë të arrestuar në Spanjë, Belgjikë dhe Hungari. njfton polcia fedrerale gjeramne. Policia gjermane tha se ata dyshohet tregtarët e rrjetit të shitur të drogës në Evropë nga qytetet e Beogradit dhe Essen, Gjermani, njfton agjencia e lajmeve “Presheva Jonë”

Serbia, e cila është në qendër të rrugëve të ndryshme të kalimit të trafikut të drogës, në mes të Azisë Qendrore dhe Evropës, ka intensifikuar përpjekjet e saj për të luftuar kundër krimit të organizuar dhe korrupsionit për të përmbushur kushtet e qasjes në Bashkimin Evropian.drogagass

SHPËRNDAJE