Image associéePreshevë, 23 qershor   -Fitoren e djeshme te ekipit NATI-t te perbere nga zvicerano-shqiptarët me nje rezultat te merituar perballe Serbise e ka komentuar edhe Jona Dervishi, zëdhedhenëse e Kuqezinjve, ndryshe drejtoreshe e informacionit pranë Federatës së Futbollit Shqiptar (FSH) ne Tiranë.

 

Znj.Jona Dervishi nga FFSH duke falenderuar agjencinë e lajmeve “Presheva Jonë” e cila drejtpërsedrejti ndoqi ndeshjen Zvicer-Serbia ne Kaliningrad te Rusise si një medium i vetem shqiptar, ajo ka pohuar se “Ato shqiponja qe dje u pane duke fluturuar në Rusi përballe serbëve ne Kaliningrad, ishte nje mesazh i qarte për Beogradin, nese Serbia e ka kuptuar ”

“Nuk ishte nje ndeshje normale ishte nje ndeshje per krenari. Shqiponjat Shqiptare luftuan nen petkun e quajtur “Zvicer” ! Dhe arriten te fluturonin lart duke i dhene Serbise mesazhin se ne luftojme me paqe e jo me lufte!..” ka thenë sot për agjencine e lajmeve “Presheva Jonë” zonjusha Jona Dervishi, zdhedhenëse e Kuqezinjve, ndryshe drejtoreshe e informacionit pranë Federatës së Futbollit Shqiptar (FSH) ne Tiranë.

Jona Dervishi: Boll me me këto ekipe tona kombëtare, pse t’mos kemi vetëm një ne ballkan!

Duke folur per sukseset e futbollin shqiptare ne vend dhe Zvicer e perendim ne vazhdim  znj.Dertvisihi ka thëne  “Shpirtërisht e me zemër, pajtohem plotësisht, që nje dite të luajmë së bashku nën një flamur te gjithe futbollistet tane nga mbare trojet tona etnike ne Gadishullit Ilirik,  nga Shqipëria, Kosova, Maqedonia e Lugina.. Bile pa Preshevën nuk mund te paramendohej nje kombëtare shqiptare ne ballkan…”

SHPËRNDAJE