albbbddPreshevë, 24 maj  -Naser Aliji, Taulant Xhaka (Basel) Burim Kukeli (FC Zurich), Armando Sadiku (Vaduz) dhe Frédéric Veseli (Lugano) janë pjesë e listës së parë të 27 lojtarëve të shpallur nga trajneri (italian) i shqiptarëve, Gianni Biasi. Ajo gjithashtu përfshin Shkelzen Gashin, golashënuesi më i mirë i Super Ligës Zviceriane që tani luan për Colorado Rapids në SHBA, shkruan agjencia e lajmeve “Presheva Jonë”

 

Zvicra do të përballet me Shqipërinë më 22 qershor në Lens

Përzgjedhja e Shqipërisë për Euro 2016.

Portierë: Etrit Berisha (Lazio), Alban Hoxha (Partizani Tirana), Orges Shehi (Skenderbeu Korçe).

Mbrojtësit: Arlind Ajeti (Frosinone), Naser Aliji (Basel), Berat Djimshiti (Atalanta), Mergim Mavraj (Cologne), Amir Rrahmani (RNK Split / CRO), Lorik Cana (Nantes), Elseid Hysaj (Napoli), Ansi Agolli (Karabakh Agdam / AZE), Frederic Veseli (Lugano).

Mesfushorët: Ledian Memushaj (Pescara / ITA), Ergys Kaçe (PAOK Salonika), Andi Lila (PAS Giannina / GRE), Migjen Basha (Como / ITA), Odise Roshi (HNK Rijeka / CRO), Kukeli burim (FC Zurich ) Lenjani ermir (Nantes), Herolind Shala (Slovan Liberec / CZE), Taulant Xhaka (Basel), Amir Abrashi (SC Freiburg).

Sulmuesit: Bekim Balaj (HNK Rijeka / CRO), Sokol Cikalleshi (Başakşehir / TUR), Armando Sadiku (Vaduz), Milot Rashica (Vitesse Arnhem / NED), Shkelzen Gashi (Colorado Rapids / USA).

SHPËRNDAJE