(AIK-Presheva Jone)

Skuadra e Interit të Milanos dhe presidenti I saj Massimo Moratti me cdo kushtë do të mundohen ta sjellin në krye të klubit ish trainerin e Milanit,brazilianin Leonardo të cilin do ta përdorin si kartë për të ndikuar tek bashkëpatrioti I tij Kaka’ që të vij në Inter.

Që kur Ibrahimovic nënshkroi me Milanin ish-futbollistin e Interit,trejtuesit e skuadrës zi-kaltër të Milanos janë të interesuar të përdorin cdo mënyr që në Meacca ta sjellin brazilianin Kaka’ si kundërpërgjigje e Milanit të Berluskonit.

Kjo sipas presidentit të Interit duket të marrë jetë pas sjelljes si trainer të Leonardos pasi që ai ka një miqësi shumë të afërt me yllin brazilian I cili është I lënduar prej gjashtë muajsh dhe pritet të kthehet në janar.

SHPËRNDAJE