Anis Amri, tuniziani 24 vjeçar u qëllua për vdekje në Milano, raportojnë burimet e sigurisë italiane.

Amri fillimisht shpëtoi duke ikur pas sulmit të së hënës ku vrau me kamion 12 persona, transmeton lajmi.net.

Zyrtarët italianë thonë se Amri u vra në Milano, pasi u ndalua nga policia dhe u gjuajtën me armë zjarri.

Edhe pse fillimisht nuk u raportua sot që ai është vrarë, sipas DailyMail ky ishte lajm i rremë, pasi ai u vra në mëngjesin e sotëm në Milano.

The Berlin attack suspect has been shot dead after a gunfight with police in Milan, Italian police have said

SHPËRNDAJE