Résultat de recherche d'images pour "hooligan serbe partizan"Bernë, 15 shtator -Parandalimi (prvetniva) është më i mirë se kurimi. Të enjten në mbrëmje, policia Bernese ka arrestuar gjashtë tifoze në prag të takimit të Ligës së Evropës midis Bernës dhe Beogradit, njofton agjencia e lajmeve “Presheva jonë” nga Zvicra.

Tifozët e Partizan Beograd po bëjnë trazira në rrugët e Zvicrës. Policia zvicerane arreston gjashtë huliganë serb. Tek ata eshte gjetur drogë dhe maska

Policia kantonale e Bernës arrestoi gjashtë mbështetës të Partizanit të Beogradit  gjate ndeshjes së futbollit midis Young Boys dhe klubit serb në stadiumin zviceran në Bernë. Huliganet serb kanë filluar me thirrje “Kosova është Serbi”, ku një prej tyre edhe e gjuan me shishe të birrës.  Sipa spolcise kantnale, huliganet serbe ishin  të paisur me maska per ta mbulkur fytyrën tek te cilet eshte gjetur edhe droga.

Një nga gjashtë tifozët është akuzuar për ndezjen e një objekti piroteknik para stadiumit, tha policia e Bernës të premten. Ai do të duhet të përballet me gjykatat për shkeljen e Aktit të Eksplozivëve.

Mbështetësit te dcilet poseodnin  droga për të do të jetë përgjegjës për shkeljen e Aktit të Narkotikëve, tha policia.

SHPËRNDAJE