(AIK-Presheva Jone)

I ati i yllit argjentinas Messit,Jorge Messi ka thënë se ka prej atyre që thonë se,nëse Messi do të dështonte te Barca ai do të përfundonte në Madrid,besoni të gjitha janë gënjeshtra, unë me ngulm kam kërkuar suksesin e djalit tim te Barcelona.

Babai I “pleshtit” I ka siguruar tifozët katalunas se ylli I tyre nuk do të lëviz nga Camp Nou. Ai ka vazhduar në një prononcim duke thënë se Barcelona luan futbollin më të mirë jo vetë në Spanjë por edhe në gjithë planetin.

Ai nuk ka harruar të përmend edhe gjendjen aktuale të rivalëve të përjetshëm nga Madridi,duke thënë se ëshë e vërtetë se ata kanë futbollist të jashtëzakonshëm,por atyre prej vitesh I mungon ekipi garues dhe kompetitiv.

SHPËRNDAJE