(AIK-Presheva Jone)

Pas operacionit të cilin e kishte sot argjentinasi Gonzalo Higuain sot në SHBA,është konfirmuar se ai mund të kthehet pas 4 muajsh dhe në coftë se gjatë rikuperimit të tij ai do të shkojë mirë me ushtrime,Higuain mund edhe ti bashkohet klubit madrilen në ndeshjet finale të champions league gjithnjë nëse los blancos arrijnë deri në fazat finale.

“Operacioni u zhvillua 2 orë e gjysmë më vonë se sa që planifikuar,e vlerësoj të ketë qenë i suksesshëm. Higuain pas operacionit më ka konfirmuar se nuk ndien dhimbje në këmbën e tij:” është shprehur mjeku i cili e operoi argjentinasin .

“Higuain mund të luaj pas katër muajve pa probleme,megjithëatë dhimbje do të ndiej edhe deri një vitë pasi që aq i nevoitet këtij lloj operimi”ka përfunduar mjeku Dr Richard Fessler

SHPËRNDAJE