(AIK-Presheva Jone)

Pas ceremonisë së ndarjes së cmimeve,gazetarët e kanë pyetur trainerin e skuadrës blaugrana rrethë mendimit të tij për zgjedhjen e Mourinhos trainer më të mirë të botës si dhe Messin futbollistin më të mrië të botës.

“Mourinho,sigurishtë është një trainer shumë i mirë dhe besoj se ka bërë një punë të mrekullueshme vitin e kaluar me Interin,tani aj ka ardhur në spanjë ku ka një skuadër mjaftë të fuqishme,si dhe një futbollistë me shpirtë jashtëzakonishtë të madhë ekipor sic është Ronaldo” është shprehur Guardiola

“Messi e fitoi topin e artë,shumë kush mendon se ai nuk e ka merituar atë,mirëpo për të kanë votuar mbi 600 persona kurse 400 prej tyre votën ia kanë dhënë Messit. Messi e ka merituar atë top,megjthëatë nuk do të thotë kjo se Xavi apo Iniesta e kanë merituar më pak apo më shumë. Jo më kot të tret mbetën në finale” ka vazhduar të pohoj Guardiola

SHPËRNDAJE