Është hedhur shorti për Copa del Rey ku do të kemi përballje mjaft interesante

 

Dy gjigantët spanjoll që edhe janë favorit në këtë garë, do të kenë ndeshje jo fort të lehta, transmeton Sportali.net.

 

Real Madrid e pret në shtëpi Celta Vigon, ndërsa Barcelona përsëri viziton stadiumin e ‘mallkuar’ Anoeta për të luajtur kundër Sociedadit.

 

Dy ndeshjet tjera janë këto Atletico Madrid-Eibar dhe Alcorcon-Alaves.

 

Ndeshjet e para zhvillohen më 18/19 janar ndërsa ato të kthimit më 25/26 janar.

 

SHPËRNDAJE