antoinegreizmann-cropped_a9u23ff374s4187cpvwkdukm3

Antoine Griezmann mund të largohet në verën e ardhshme nga Atletiko Madridi.

Sulmuesi francez ka shprehë dëshirën që të fitoj më shumë trofe në karrierën e tij, por këtë gjë nuk po ia siguron skuadra nga qyteti i Madridit.

Në një intervistë për “Telefoot”, Griezmann ka bërë me dije se është i lumtur tek Atletiko Madridi por, ka nveojë që të fitoj sa më shumë trofe.

“Unë e kam thënë disa herë që jam i lumtur tek Atletiko dhe nuk e kam ndërmend të lagohem njëherë, por dëshira ime është që të fitoj sa më shumë treofe për klubin”, ka thënë Grizmann.

Ndërsa i pytur se a do të mund të transferohej tek Real Madridi apo Barcelona ai tha se tek Reali është një rivaliteti i amdh mes dy skuadrave nga qyteti, ndërsa tek Barcelona nuk i dihet të ardhmes, shkruan ORAinfo.

“Tek Real Madridi? Jo, Atletiko dhe Reali janë dy skuadra i njëjti qytet dhe nuk dua t’i dëshproj tifozët. Për tek Barcelona nuk e di në futboll mund të ndodh gjithçka por, tani jam i lumtur tek Atletiko Madridi”, shtoi ai

SHPËRNDAJE