Ne foto dy “bokseret” e parlamentit dhe “sudija” i Klan Kosovës se Baton Haxhiut

Pas përleshjes,  ndërpritet transmetimi direkt në studio. Televizioni i Baton Haxhiut jo me tv lajmesh, por ring fut shqiptaret (deputete e gazetar) ne luftë, shkruan agjencia  e lajmeve “Presheva Jonë”

Kjo është hera e parë që deputetët e Kosovës rrahën në një debat televiziv. Rrahje ka pasur më parë edhe mes deputetit të Vetëvendosjes Rexhep Selmi dhe Bekim Haxhiut të PDK-së në oborrin e Kuvendit të Kosovës.

Deputetët Milaim Zeka dhe Frashër Krasniqi janë rrahur në një debat televiziv. Ata kanë filluar të përlahen me fjalë derisa Zeka e ka quajtur Krasniqin kriminel.

Milaim Zeka mund të shkojë në polici e ku të dojë po ato grushtat i kishte hak. Ishte neveritës teksa i përsëriste pafundësisht Frashër Krasniqit. Milaim Zeka ja njehi kolegut “Çfarë përdhunuesi je, çfarë hajvani je e çfarë lope je. Ti je lopë, rrugaç, përdhunues…”. O Milaim Zeka nese je shqiptar duhe tme dijt se kur ja njeh sdhqiptarit, ai ta njeh ndryshe, ashtu siq e pa…

Milaim Zeka ky “Hero” i ekraneve me fjalorë të shfrenuar. Goja lap e betha dap…

Por tash shtrohet pyetja pse moderatori kur e pa aq nxehte situatën nuk e mbylli debatin apo porgamin apo pse kamermanet te ky tv i Baton Haxhiut i njohur ky nder shqiptaret ashut si milami spekualnt (dredhak) per do lidhje me Boegradin. Mos valle ky ishte nje kenar serbe me pergjakjen e shqiptareve në Klan Kosova per te kompremetuar Kosovën?! edhe pse ky milaim Zeka e ka lyp. Pse thone mos e lyp se e gjenë

Sidoqofe shume e njeri, shume e deputeti e politikani  e lyp ne Kosove ashtu me ja ba me shpullat gojës, ama pse ne vend publik, ne nje televizion, shtorhet pyetja. keut munds te vehet ne dyshim TV klan per shkiueshmeri te dobët qe kerkon shikuesmeri ne mynra tendrysdhem,madje edhe duke pereghakur shiptaret apo dysdhimi tjeter siq e thame nga qaqet serbe pe rta kompremetuar Kosovën?

Në një debat, aq më tepër publik, fyerjet dhe fjalori i rrugës nuk janë argumente. Aty ku shpesh jemi bërë dëshmitarë të një gjuhe vulgare dhe kemi mësuar me emra e mbiemra se me kë shkon njëri e me kë ka shkuar tjetra. Kush e lyp e gjen në TV Ringun e Baton Haxhiut. A ishe skenar serb për ta kompremetuar shqiptarët. Ke kush ke mbrapa, në fund te fundit Milaim Zekes i mbeten do shpulla si pi babës. Kesaj i thone goja lap e betha dap…Po nje sende eshte e (pa) kutueshme pse guja e Milaimit po pezihet ne këto pune te burrave, apo edhe ajo e ka marr vesh se sa burre eshte milaimi…

Image associée

SHPËRNDAJE