GJENEVË, 3 mars /ATSH -I dërguari special i OKB-së për Sirinë, Staffan de Mistura njoftoi sot qëllimet e tij për të organizuar një raund të pestë të bisedimeve ndërsiriane gjatë këtij muaji, pasi diskutoi për këtë me sekretarin e përgjithshëm të OKB-së dhe Këshillin e Sigurimit.

“Parashikoj të fotjë palët siriane gjatë marsit për një raund të pestë”, deklaroi diplomati për median pas një jave bisedimesh në Gjenevë./

SHPËRNDAJE