Fermeri shqiptar Hysni Rexhaj vjen nga një fshat i Gjakovës pranë kufirit mes Kosovës deh Shqiperisë. Zoteri Rexhaj mbane ujq për disa vite me radhë. Në mirënjohje për mbështetjen e SHBA, ai emëron njernin nga ujqit me emrin e presidentit të SHBA, Donald Trump, shkruan agjencia e lajmeve “Presheva Jonë” nga Zvicra duke ju referuar gazetes prestigjioze ne Zvicër “Blick” e cila sjelle edhe nje VIDEO

 

“Ia lash emrin e presidentit amerikan Trump, sepse SHBA-të ka bere shume per neve dhe ky ujk ka disa veti te tij, eshte origjinal si ai..e shifni sa i bukur, sa i fuqishem është..” ka thenë pronari i ujkut Hysni Rexhaj nga Gjakova për gazeatret zvceran, transmeton agjencia e lajmeve “Presheva Jonë” nga Zvicra.

SHPËRNDAJE