“Fuck  Serbi..” këtë sharje  e hasëm sot në gazetën e njohur spanjolle “Lanze” (“El puto serbio que ganó a Federer”) ndaj teniserit serb Gjukovic dhe…VAZHDON përmes LIKE… [wp-like-locker]duket se ka nervozuar fansat e Gjukovicit duke shkaktuar reagime në Boegrad e Serbi, njofton agjencia informative “Presheva Jonë”

 

Madrid, 24 qershor

 

Fyerjet  ndaj serbëve nuk ndalen, sidomos kohëve të fundit jo vetëm nga sllavët, dje nga kroatët, malaziasët sot edhe nga spanjollët. Serbët shkyejnë e ndezin flamujt e shqiptarëve, por tjerët nuk djegin flamuj por fyjnë, sikur rasti i fundit i spanjollëve ndaj tenserit serb Gjukanovic.

Gazeta e njohur spanjolle Lanza ka fyer lojtarin serb të tenisit Novak Gjokoviç. Shpallja përfundimtare e Roland Garros sapo ka përfunduar ka shkruan gazetë spanjolle Lanze ku do të fitojë gjysmë-finale ndeshjen Rafael Nadal – David Ferrer i cili do të luajë kundër “një serbi të shkërdhyer”  (“El puto serbio que ganó a Federer”) i cili mundi Roger Federerin! Fjalia e mësipërme u theksua në nëntitull të tekstit. Kjo  sharje e gazetës së njohur spanjolle “Lanze” ndaj teniserit serb, duket se ka nervozuar fanst e Gjukovicit duke shkaktuar reagime në Boegrad e Serbi.[/wp-like-locker]

 

JA EDHE KOMENTET E JUAJA:

 

HALLALL, E PASKA GOJEN FLORI 🙂
Gazeta Spasnjolle “Lanze”: Novak Gjukovic “një serb i shkërdhyer*
www.preshevajone.com
Agjencia informative Presheva Jonë
 • Ilir Muriqi, Eraldo Duka et 124 autres personnes aiment ça.
  • Mentor Bajrami tani doli 😛

  • Andi Rgb Ademi ahahahah

  • Sadat Ninaj legend e gjall esht đuković.

  • Gentii Krasniqido ja qij ropt kti kur ti dal Roger Federer Ne wimbeldon Weq Pritt

  • Elvir It-al E ka djokovic pidhropshi

  • Afrim SopjaniKy shkavell osht i lindur ne Mitrovice . . .

  • Roni Aleno sadat po ti qenke bythqim me duket apo ca qe e paske qef kte serbin pidh motre

  • Ekrem IdriziSadat Novak s’eshte legjende! Legjende mund ta quash dike si Roger Federer ;).. gjithsesi paske mungese dije ne tennis 😛

  • Cudira nga Bota!Imanuel CaushiNESE NJE BATUTE TE DUKET RACIZEM, TE REKOMANDOJ TE JESH ME OPENMINDED DHE I CTENDOSUR.

  • Tonnyy Vargas Hmm fjalor jashta korrnizave te te qenurit njeri …Gjukovic eshte nje sportist nuk eshte nje kriminel edhe pse shtetasit e ti ishin dhe ka ende qe jan…
   Nuk mund ti thrrasim te gjith te kqinj kur ne mesin e tyre mund te ket njerz te mirë…
   Nuk e harroj cfar i kan ber shqiptarve boshnjakve etj,por nuk mund te quhen edhe te pafajshmit te fajshemm…. Shikoni se cflisni pak…

  • Jeton TelakuGazeta spanjolle vetem mund ti kapet per kari Djokovicit sepse eshte me i miri . Po ti shikojm nacionalitetet ne sport ateher askush sduhet ta perkrah Spanjen sepse njejt i bie , Spanja=Serbia =Russia .

  • Ekrem IdriziTonny eshte nje sportist i politizuar dhe idiot, nese e njeh tennisin e njeh dhe kte.. dhe deklaraten e tij se Kosova eshte Serbi.. Novak s’eshte asgje me shume se nje Serb qe po te kishte mundesine do te bente ate cka Milosevic ka bere dikur!

  • Flobens Saraciore cjane gjithe keta shqiptar te Kosoves qe mbeshteskan serbin ne komente ? e ne ne Tirane duam shqiperi etnike …. pika zeze …. i ka marr malli per milosevicin

  • Flobens Saraciore palla kari ky tenisti lobon kunder njohjes se kosoves .. po ju sjeni nterezi ….

  • Amir ZeqiriKy far shkavelliii i k…t ka punu per me ardh deri ktu

  • Goni Gold AGTa Qifsha SERBIN – GREKIN – RUSIN – MAQEDONIN DHE SPANJEN FUCK BEACH ALL ! E DUA KOSOVEN – SHQIPERINE ALBANIA

  • Fidan Gashi O ti jeton telaku,e shkit a po i kqyrin kto sene ta kall flamurin gjdo ndeshje,lobon kunder teje nUefa,veq met ba sherre e ti thu ska lidhje nacionalitet ne sport,pallo qaty shuj,nxane veshin cof

 

SHPËRNDAJE