Sipas se policisë italiane “ajo u hodh në ujë, por kurrë me nuk u ngrit në sipërfaqe”

Résultat de recherche d'images pour "presheva jone"Filloreta ALIU

Nga e derguara jone speciale ne Itali

Futbollistja e njohur zvicerane me origjinë nga Presheva  Florijana Ismaili (24-vjeçare) eshtë zhdukur ne mungon në Liqenin e Comos ne Itali, njofton gazetarja e agjencise së lajmeve “Presheva Jonë” nga Italia duke ju referuar burimeve te policise italiane. Me konkretsiht, Florijana Ismaili, futbolliste me skuadrën zvicerane të Young Boys, rezulton e humbur gjatë kohës që ishte duke u larë në liqenin e Komos bashkë me një shoqen e saj. Lojtarja me origjinë shqiptare (Presheva), por e lindur ne Zvicër, luan edhe me kombëtaren e këtij vendi.

Sipas se policisë “ajo u hodh në ujë, por kurrë me nuk u ngrit në sipërfaqe”

Për momentin, futbollistja  konsiderohet ende e humbur, ndërkohë vijojnë kërkimet nga ana e polombarëve dhe zjarrëfikësve për gjetjen e trupit të saj. Kërkimet kanë nisur që dje, por u ndalën gjatë natës për të rinisur paraditen e sotme.

Lajm i tmerrshëm për futbollin zviceran dh shqiptaret ne Luginen e Presheves dhe mbare ballkanin. Këtë të diel, klubi i Young Boys Bern njoftoi se kapiteni i saj, nga Zvicra, Florijana Ismaili, mungonte që nga e shtuna pas një aksidenti notimi në Liqenin e Comos në Italinë veriore.

“Policia po vazhdon kërkimet e tyre, ne jemi shumë të shqetësuar dhe nuk kemi hequr dorë nga shpresa se gjithçka do të përfundojë mirë”, shtoi klubi, i cili është në “kontakt të ngushtë me anëtarët e familjes”.

“Ju lutemi që të kuptoni se ne nuk mund të ofrojmë asnjë informacion shtesë për momentin, ne do të informojmë përsëri sapo të dimë më shumë”, përfundoi 7-ta në kampionatin e fundit zviceran. Helvetian Ndërkombëtar që nga 2014, Ismaili grumbullon tre gola në 33 zgjedhje me “Nati”. Ajo luajti për FC Walperswil para se të bashkohej me Young Boys Bern në 2011.

Skuadra e Young Boys, përmes një postimi në faqen e saj zyrtare, ka konfirmuar ngjarjen e rëndë si dhe shton se është në kontakt me familjarët e vajzës.

“Jemi shumë të shqetësuar por nuk kemi humbur shpresën që gjithçka do të përfundojë mirë”, thuhet në komunikatën e skuadrës zvicerane.Résultat de recherche d'images pour "Florijana Ismaili"

SHPËRNDAJE