Një hetim për paracaktimin e rezultateve të ndeshjeve ka çuar në pranga një futbollist shqiptar që luante në Itali. Lajmi bëhet i ditur nga mediat vendase.

 

Mësohet se hetimi është zhvilluar në San Marino. Një ditë më parë rreth orës 20:30 minuta është arrestuar Armando Aruçi lojtari i Vurtus, pasi siç shkruan libertas.sm ai është nën akuzë për shitje ndeshjes.

 

Hetimi për shitjet e ndeshjeve në principatën e vogël në Itali, kishte nisur muaj më parë dhe është drejtuar nga Simon Luca Morsiani, kreu i Komisariatit.

 

Futbollisti shqiptar kishte shkuar në stadium për të ndjekur ndeshjen finale mes La Fiorita dhe Tre Penne, por aty po e priste policie që e ka vënë në pranga.

 

SHPËRNDAJE