Cyrih 31 korrik -Lojtari afanziv i FC Cyrih bëri një udhëtim të shpejtë në Kosovë për t’u martuar me të dashurën e tij Tina. Eshte ky ftubollisti zviceran Benjamin Kololli (me orjgine shqiptare) i cili martua ne balle me flamur kombëtar, njfotn gajencia e lajmeve “Presheva Jonë” duke ju referuar gazetave zvicerane.

Lojtari i FC Cyrih vuri unazën në gishtin e të dashurës së tij bukuroshe Tina. Mesfushori i Cyrihut ishte ende në fushë të Dielën kur FCZ pranoi një barazim 0-0 në Lucerne. 27-vjeçari bëri një udhëtim të shpejtë në vendin e tij para se të kthehej në Zvicër të martën për t’u përgatitur për udhëtimin e së shtunës në Tourbillon kundër FC Sion.

Emri i ish-lojtarit të Lausanne-Sport, nën kontratë në Cyrih deri në vitin 2021, ka qarkulluar për disa javë në skuadrën italiane të Serie A. Pasi kishte shënuar 10 gola dhe gjashtë asistime në sezonin e tij të parë në Letzigrund, Kololli ishte dalluar në Kupën Evropiane nën fanellën e FCZ me dy gola dhe po aq asistime në shtatë ndeshje të Europa League.

SHPËRNDAJE