Anthony Joshua është kampion i botës i peshave të rënda në boks në versionet WBA, IBF, dhe IBO.

 

Britaniku mposhti dje në mbrëmje ukrainasin, Wladimir Klitschko, me nokaut në një ndeshje spektakolare në Londër, për t’i rrëmbyer tre breza.

 

Në rrjetet sociale ka filluar të përhapet me shpejtësi një foto e Joshuas e ngjashme me atë të Muhammad Ali, pasi nokautoi kundërshtarin.

SHPËRNDAJE