Ferrari i Felipe Massa-s ishte makina më e shpejtë midis pretendenteve për titull, në provat e sotme të Barcelonës, të fundit përpara nisjes së sezonit në 27 mars me garën e Australisë.

Braziliani vendosi kohën e dytë më të mirë, duke lënë pas rivalë për titull si Mark Webber dhe Michael Schmuker. Fernando Alonso dhe kampioni në fuqi, Sebastian Vettel, do të debutojnë në këto prova nesër.

Ndërkohë, xhiron më të shpejtë e vendosi meksikani Sergio “Checo” Perez, me makinën e tij Sauber.

 

Kohët e provave të sotme në Barcelonë

1. Perez    Sauber                   1’21.761
2. Massa    Ferrari                   1’22.092
3. Ëebber    Red Bull                1’22.466
4. Barrichello    Ëilliams            1’22.637
5. Schumacher    Mercedes       1’22”892
6. Heidfeld    Renault              1’23.541
7. Kovalainen    Lotus              1’23.990
8. Petrov    Renault                 1’24.233
9. Sutil    Force India               1’24.334
10. Alguersuari    Toro Roso     1’24.779
11. D’Ambrosio    Virgin           1’27.336
12. Trulli    Lotus                    1’34”485

SHPËRNDAJE