Si kampion i madh që është, Roger Federer është po aq i madh në shpirt sa nuk gëzon aspak për formën jo të mirë të Rafael Nadalit, që e ndalon të jetë pjesë e Us Open.

Tenisti nga Zvicra komentoi lajmin e rivalit të tij, duke u shprehur se nuk është aspak surprizë për të, sepse ka qënë në kontakt me spanjollin, dhe ai vetë i ka thënë se nuk ndihet mirë. Federer tha se ka shpresuar që Nadal të shërohej sa më shpejt dhe e ka trishtuar pa masë lajmi i dorëzimit të spanjollit sepse është një humbje e madhe për tenisin.

SHPËRNDAJE