Mesfushori i Barcelonës, i cili me Spanjën në “Euro 2012” po luan në rolin e sulmuesit kryesor. Cesc Fabregas, e ka lavdëruar Italinë, në prag të finalë3s së madhe të kampionatit evropian. “Kanë eksperiencë dhe lojtarë të mëdhenj si Balotelli dhe Cassano. Ai që do të fitojë do e meritojë trofeun sepse Spanja dhe Italia kanë treguar se janë skuadrat më konsistente”, ka deklaruar dhjetëshja spanjolle.

SHPËRNDAJE