allbnbnnNë ndeshjet e sivjeme te futbillit mes ekipeve  evropiane ne Frcne ne  Euro 2016 na ka ren shpesh te shofim sekna te padeshirueshme here here kacapfytje apo shkyerje te fanelave te futbollisteve qe t elne pershtypjen se ne stadium u zhvillua dicka me shume se lojë,  “luftë”. Viktime e  ketyre incidentev ishin Xhaka, Bernai Medhmedi etj.., Skena te cilat nuk u pane as ne stadiumin e Boegradit ku pati vertete “luftë”, perleshje mes futbillisteve dhe tifozeve shqiptare dhe serbe. shkruan agjencia e lajmeve “Presheva jonë”.

Euro 2016..ngrihe, cngriheee…

xhkakaaj11Kjo u pa edhe kundër gajte dneshjes mes Zvcres dhe  Francës, ku pat rezultat barazomi 0:0,. Gjater kesja ndeshja ka pasur tre raste kur futbollistët zviceran është dashur të ndërrojnë fanellat. Xhaka ka ndryshuar dy herë rradahzi fanellën e tij. (“Xhaka muss sein Trikot sogar zweimal wechseln. Je einmal pro Halbzeit.“). Ket e kne verjetur edhe mediat zcverane, skruan agjencia  elajemeve “Presheva Jonë” e cila sjell disa foto

 

xhkakaa11Është hera e parë që shohim se si fanellat që ne prodhojmë shqyheshin aq lehtë. Prodhuesi i fanellave të futbollit Puma është duke hetuar se pse nj natë më parë ato të futbollistëve të Zvicrës, shqyheshin aq lehtë.

Janë pesë kombëtare që në Euro 2016 kanë fanellat të kësaj firme, e të cilat nuk kanë pasur probleme të tilla. Një herë në gjysmë. Granit Xhaka ka një rencontre me Francë Pogba … Si ajo e Mehmedi, i cili është dërguar në triko arbitri ndryshimit.

Switzerland v France - EURO 2016 - Group A

SHPËRNDAJE