Turqia e mbajti premtimin e saj, dhe po i mbush autobusët me banorët e Aleppos, duke i nxjerrë civilët nga bombardimet e regjimit sirian.

 

Presidenti Rexhep Tajip Erdogan dhe Turqia kanë siguruar vendin ku do të qëndrojnë 80 mijë banorë të Aleppos në shtetin turk.

 

Armëpushimi në Aleppo është arritur pas negociatave intensive në mes Turqisë dhe Rusisë.

 

SHPËRNDAJE