Preshevë, 10 tetor -Në kryeqytetin serb në Beograd nga orët e mbrëmjes ka arritur presidenti i Turqisë Rexhep Taip Erdogan.

 

Erdogan takon shqiptaret e Beogradit dhe Preshevës. Ai hanë burek te shqiptarëve n’midis Beogradit

Presidenti turk Recep Taip Erdogan ka nisur sot një vizitë treditore në Serbi, gjatë të cilës do të takohet me homologun e tij Aleksandar Vuçiq, shkruan agjencia e lajemeve “Presheva Jonë”.

Gjate qëndrimit në Beograd Erdogan i shoqëruar edhe gruaja e tij Emine Erdogan vizituan xhami e këtij kryeqyteti serb ku ka takuar edhe shume shqiptare e me pastaj ka vizituar edhe Pallatin e Simiteve, ku presidenti Erdogan me zonjën a pare kanë ngrenë byrek te shqiptareve.

 

 

SHPËRNDAJE