Ky do të jetë një sezon shumë i rëndësishëm për Stephan El Shaarawy, grumbullimi i Prandellit e ka ekzaltuar tepër futbollistin e Milanit, pasi tashmë është më afër fanellës prej titullari në Përfaqësuesen Italiane.

Dëshirën për të qënë një lojtar i rëndësishëm për kombtaren, e bëri të ditur vetë agjenti i El Shaarawy, Roberto La Florio, për mikrofonat e Calciomercato.it. Sipas përfaqësuesit të lojtarit, presioni është shumë i madh për një futbollist kaq të ri në moshë, por nëse do të bëhet një kampion, duhet të mësohet me këtë tension dhe mënyrë jetese.

SHPËRNDAJE